Evler Yenileniyor Tekstilde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Evler Yenileniyor: Tekstilde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tekstilde Dikkat Edilmesi Gerekenler;
Evleri bahar tazeliğine hazırlarken tekstil alışverişini atlamayın. Yatak odası ve salonda perde ve storlarınız eskimiş, zamanla güneşten renkleri solmuştur. Pencerelerinize yenilik getirirken, yatak odasını atlamayın. Yepyeni , Hatta yumuşacık bir nevresim takımı ile yeni bahar günlerine geçiş yapın.

Pencerelerden başlayalım

  • Öncelikle pencerelerle ilgilenelim. Pencerelerin hangi yöne baktığı ve günde ne kadar süre boyunca direkt olarak güneş
  • ışığı aldığı önemli aynı şekilde sizin güneş ışığına ev içinde ne kadar süreyle maruz kalmak istediğiniz de.
  • Eğer güneş ışığı sizin için fazla geliyorsa karartma stor kullanmanızı tavsiye ederiz başka bir çözüm de tülden ayrı olarak kalın ve uzun perdeler kullanmaktır. Kadife veya keten gibi kumaşlar bu kalın perdeler için uygun seçimler olacaktır.

Kaliteli uyku

Yatak odası tekstili seçimi tüm hayatınızı etkileyen bir seçim. Kaliteli uyku tüm gününüzü pozitif etkiler. özellikle Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur mantığı ile yola çıkarak uykunuzu en üst kalitede tutacak nevresimleri seçmeye özen gösterin. Terletmeyen ve vücut ısısını dengede tutan pamuklu, bambu ve ipek karışımlı kumaşlar en doğru seçimler olur. Organik seçimler yapın. Ayrıca Sürekli olarak çarşaflarınızı havalandırın ve sık değiştirin. Ömürlerini kısa tutun ve yenileriyle arayı açmadan değiştirin.

Yatak örtüsü ve pike

  • Yatak örtüsü ve pike için seçiminizi yaparken boyutlarına dikkat edin. hatta Yatağınızı tamamen kaplayacak bir yatak örtüsü tercih etmelisiniz. Kalın ve koruyucu olması önemli.
  • Katlanıp kaldırıldığında çok yer kaplamaması da. Ona eşlik edecek ve salon ya da yatak odasında da
  • kullanılabilecek pike seçimini de yaz için veya kış için ayrı iki adet olarak yapın. Yazın sizi sıcaklatmadan üstünüzü örtecek nefes alan bir kumaş tercih edin. Aynı zamanda Kış için ise battaniye gibi kalın, sıcak tutan bir pike alın.
Evler Yenileniyor Aran Tekli Nevresim (Kutulu)
Evler Yenileniyor Aran Tekli Nevresim (Kutulu)

Renkler

Tekstilde Dikkat Edilmesi Gerekenler, Renkler, evdeki tüm tekstil seçimlerinizde en önemli etken. Tüm renklerin insan psikolojisi üstünde farklı etkileri vardır. Yatak odası için tekstil seçimlerinde daha huzur veren mavi, açık mavi, içinde mavilik barındıran grileri, yeşil ve tonlarını, beyazı ve açık pembeyi kullanmaya özen gösterin. Çiçek desenleri ve yorucu olmayan geometrik desenler de olabilir. Kırmızı ve turuncu tonlardan, çarpıcı renklerden uzak durun. Bu alanda sakinlik önemli. Salon için renk seçiminde dekorasyon seçimleriniz çerçevesinde özgürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
X