Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon İpuçları
Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon İpuçları

Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon İpuçları; Yatak odaları, diğer odalara oranla daha küçüktür, fakat ferahlık ve rahatlığın ön planda olması gereken bu mekânları doğru bir dekorasyon sayesinde geniş göstermek mümkündür. Küçük yatak odası dekorasyonu, duvar, mobilya renk ve modellerinden başlar. Her bir eşya doğru seçildiğinde, yatak odalarında huzurlu bir dünya yaratmak mümkündür. Konfor açısından sade döşenmesi gereken bu mekânı, az sayıda ancak gösterişli aksesuarlar kullanarak renklendirmek mümkündür.

Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon İpuçları
Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon İpuçları

Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon İpuçların İpuçları;

  • Mekânları daha geniş göstermek için ilk yapılması gereken, açık renk duvar kâğıdı tercih etmektir. Desensiz veya minik desenli açık renk duvar kâğıdı seçerek, yatak odasını olduğundan çok daha geniş göstermek mümkündür.
  •  Dar yatak odası için seçilen mobilyalar; krem veya beyaz gibi açık renk olmalıdır. Ayrıca mobilya ebatlarının da yatak odasına uygun ölçülerde olması gerekir. Bol çekmeceli dolaplar, giysilerin yerleştirilmesinde kolaylık sağlar. Sürgülü kapak gardıroplar, kullanım alanını genişletir.
  • Küçük yatak odasında kullanılan mobilyalar, sade olmalıdır. Oymalı veya yaldızlı mobilyalar dar olan mekânda karmaşaya neden olur. Ayrıca daha iri görünür. Son yıllarda sıkça tercih edilen işlevsel mobilyalar kolay kullanım sağlar. Bol dolap ve çekmece içeren bu mobilyalar, giysi ve kitap gibi eşyaları depolamak için fazladan yer temin eder. Üstelik oldukça şıktır.
  • Küçük mekânlarda fazla mobilya ve aksesuar kullanmak, gözü yorar. Bu sebeple fazla mobilya ve aksesuar kullanmaktan kaçınmak gerekir. Kalabalık görünen yatak odaları, kaliteli bir gece uykusunu önleyecektir.
  • Yatak odasının bir parça güneş alması sağlık açısından önemlidir. Bu sebeple fazla detaylı perdeler yerine, ışığı hafif yansıtan ve fazla yer kaplamayan perde modellerine yönelmek gerekir. Stor perde çeşitleri, dar mekânlarda sıkça kullanılır.
  • Mekânları geniş göstermek için açık renk zemin ve tek renk halılar kullanmak önemlidir. Krem veya sütlü kahve tonlarında halılar, hem beyaz hem kahverengi mobilya ile uyum sağlar.
  • Yatak odasını geniş göstermek amacıyla seçilen mobilyalar sade olmalıdır. Fakat bu mobilyaları; canlı renk yatak örtüleri, avizeler ve renkli yastıklar ile gösterişli hale dönüştürmek mümkündür.

Küçük yatak odası dekorasyon ipuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
X